CZWARTOKLASIŚCI POLECAJĄ

05.12.2013, 15:14, redakcja

 UCZNIOWIE KLASY 4a to zapaleni czytelnicy.

Dziś postanowili polecić Wam do czytania

w długie zimowe wieczory swoje ulubione książki. 

                                               

 Encyklopedia Dinozaurów
W książce zawarte są treści na temat prehistorycznych zwierząt żyjących na naszej planecie przed milionami lat. Można się z niej dowiedzieć, jak wyglądały, ile ważyły oraz w jakich erach żyły. Encyklopedia jest podzielona na 8 rozdziałów, w których opisano wszystkie gatunki dinozaurów, niezwykłych zwierząt. Zawiera informacje o ich anatomii, diecie, siedliskach.

Przeczytacie tam o ciekawych przygodach łowców skamieniałości. To bogato ilustrowany przewodnik, który pomoże wam również w pracach domowych. Moim ulubionym dinozaurem jest wam znany T-rex (Tyrannosaurus Rex - z łaciny). Gdy czytałem o tym prastarym świecie, on znowu ożywał!

Norbert  


Książka, którą poleciłbym swoim kolegom, to „Koci taksówkarz” napisana przez fińską pisarkę Sari Peltoniemi.

Jest to pełna przygód opowieść o małym chłopcu o imieniu Juho. Poznaje on starszą panią, właścicielkę siedmiu kotów. Tak zaczyna się jego tajemnicza misja. Żeby się powiodła, musi nauczyć się kociego języka i zostać kocim taksówkarzem. Przytrafia mu się wiele przygód pełnych magii i dreszczyku emocji. W wykonaniu zadania pomaga mu fanka zwierząt i grochówki – Mirka. Lektura pełna jest ciekawych zwrotów akcji, co sprawia, że nie można się od niej oderwać. Można się przy tym pośmiać, bo wiele w niej zabawnych dialogów.
Zachęcam do przeczytania tej pełnej przygód książki, ponieważ przekona ona wszystkich, że niezwykłe przygody mogą również przydarzyć się zwykłym chłopakom.

Szymon

 

Moją ulubioną książką jest powieść pt: "Tajemny Krąg". Napisała ją L. J. Smith, to autorka bestsellerów takich jak "Pamiętniki Wampirów". Zachęcam wszystkich do jej przeczytania. Ma ona bardzo wciągającą i momentami mrożącą krew w żyłach akcję. Główną bohaterką jest nastoletnia Cassie, to niezwykła dziewczyna. Mieszka w magicznym miasteczku i chodzi do nietypowej szkoły. Cały świat nagle przewraca się jej do góry nogami, gdy dowiaduje się o swoim darze. Okazuje się też, że pochodzi z niezwykłej rodziny.  Musi wybrać pomiędzy najlepszą przyjaciółką a jej chłopakiem, w którym śmiertelnie się zakochuje.
Książka ta w październiku 2009 roku była numerem jeden na liście najlepszych książek w USA.
Przeczytajcie ją, na pewno nie pożałujecie.        Gabi

 

"GOL - pierwszy mecz "

Tomi bardzo lubi grać w piłkę nożną. Zauważa go były, słynny piłkarz Gaston Champingnon, który aktualnie prowadzi restaurację. Jego marzeniem jest stworzyć drużynę piłkarską. Zaprasza więc Tomiego i pięciu innych chłopców do swojego zespołu. W początkowej fazie zawodnicy na treningach są niezdarni, ale motywacja oraz konsekwencja ze strony trenera doprowadzają do wyższego poziomu sportowego, a także zgrania zespołu. Po kilku nieudanych meczach nie poddają się, lecz z jeszcze większym zaangażowaniem ćwiczą dalej. Szkoleniowiec ich wspiera i z dnia na dzień odkrywa w podopiecznych coraz więcej zdolności piłkarskich. Sportowcy zaczynają wierzyć w siebie. Wygrywają kolejne mecze i zdobywają Puchar Mistrzów. Dzięki temu mogą wyjechać na kolejne zawody do Brazylii.

Jest to doskonała książka do czytania w zimowe wieczory dla wszystkich osób, ale w szczególności dla tych, którzy interesują się sportem i lubią piłkę nożną.

Maciej

 

Książką, którą - według mnie - warto polecić całej klasie, jest utwór Joanny Olech zatytułowany "Pulpet i Prudencja. Smocze Pogotowie Przygodowe." Jest to opowieść o smoczych bliźniakach Pulpecie i Prudencji, którzy przeżywają różne przygody w szkole i poza nią. Są mali, pokryci łuską i co jakiś czas przechodzą linienie. Pomimo odmiennego wyglądu mają wielu przyjaciół i są bardzo lubiani.

Zachęcam do przeczytania tej interesującej książki, ponieważ jest przepięknie ilustrowana, napisana potocznym, współczesnym językiem młodzieży. Utrzymana w pogodnym nastroju przedstawia komiczne przygody małych smoków.

Maciej 

 

,,Biedna, mała Luna”

Luna to biedne szczeniątko, które urodziło się jako pierwsze i najmniejsze z rodzeństwa. Pewnego wieczoru Laura zauważyła, że piesek nie może oddychać, jest bardzo słaby i postanowiła poinformować o tym rodziców. Tata wezwał weterynarza, który natychmiast przyjechał. Zbadał Lunę i kazał karmić co dwie - trzy godziny z butelki. To będzie ciężka praca, ale dziewczynka zrobi wszystko, by ratować pieska.

Książka została napisana przez Holly Webb. Ilustracje wykonała Sophy Williams. Opowieść przetłumaczył Jacek Drewnowski.
                                                                                      Polecam - Patrycja

 

 

Książką, do przeczytania której chciałbym zachęcić wszystkich, a w szczególności fanów twórczości J.R.R.Tolkiena, jest „Hobbit, czyli tam i z powrotem”.
To powieść fantastyczno – przygodowa, której głównymi bohaterami są bogaty hobbit Bilbo Baggins oraz towarzysze jego podróży: czarodziej Gandalf i trzynastu krasnoludów. Wyruszają oni na wspólną wyprawę, by odzyskać skarby skradzione ich przodkom przez smoka Smauga. W czasie coraz bardziej trudnej drogi Bilbo i przyjaciele pokonują wiele trudności i niebezpiecznych przygód. Przedzierają się między innymi przez Góry Mgliste, a następnie przez Mroczną Puszczę. Wyprawa oraz przygody zmieniają hobbita Bilbo i pokazują, że zawsze można odnaleźć w sobie siłę do dalszej walki i drogi. Udaje się mimo wielu przeciwieństw i trudów dotrzeć do celu i odzyskać skarb, a następnie wyruszyć w równie trudną drogę do domu.

Na uwagę zasługuje, jak pięknie autor opisuje przyrodę i otoczenie, tak że bez trudu można je sobie wyobrazić i poczuć, jakby się samemu wędrowało razem z bohaterami. Powieść przez cały czas trzyma w napięciu, wywołując wiele emocji, uśmiech i radość z zabawnych sytuacji oraz przejęcie i strach, gdy bohaterom coś zagraża.
           Jest to zatem powieść warta polecenia na długie zimowe wieczory .

                                                                                     Łukasz 

 
« Wstecz

 

 

PLAN LEKCJI

2017/2018

1 8.00 - 8.45
2 8.55 - 9.40
3 9.50 - 10.35
4 10.45 - 11.30
5 11.40 - 12.25
 

przerwa obiadowa

6 12.40 - 13.25
 

przerwa obiadowa

7 13.45 - 14.30
8 14.35 - 15.20
9 15.25 - 16.10

SPRAWDŹ AKTUALNY JADŁOSPIS

NASZEJ STOŁÓWKI

 

BEZPIECZNA +