KSIĄŻKI NA JESIENNE WIECZORY Szkoła Podstawowa nr1 w Kętrzynie

KSIĄŻKI NA JESIENNE WIECZORY

21.11.2013, 16:25, redakcja

 

Co by się stało, gdyby nagle postaci z bajek ożyły?

 

Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w bestsellerowej książce Cornelii Funke. Jest to opowieść pełna magii i ekscytujących przygód, przeznaczona dla całej rodziny.


Introligator Mortimer "Mo" Folchart mieszka razem z 12-letnią córką Meggie w domu pełnym książek. Jego żona zaginęła w niewyjaśnionych okolicznościach kilka lat wcześniej. Mężczyzna ma wyjątkowy dar - potrafi sprawić, że postaci z czytanych przez niego opowieści ożywają.

Kiedy pewnego dnia "Mo" znika bez śladu, Meggie wraz z grupą przyjaciół, zarówno tych realnych, jak i bajkowych, postanawia wyruszyć na poszukiwania ojca. Wtedy też rozpoczyna magiczną podróż, w czasie której przeżyje niezwykłe przygody i pozna największą tajemnicę "Mo".

"Atramentowe serce" to pierwsza część trylogii pióra niemieckiej pisarki Cornelii Funke. 

 

A oto recenzja Waszej koleżanki Malwiny Dudy z kl. 5a, którą zmieściła we wrześniowym numerze "Nowinek Jedynki". Jeśli ją przeoczyliście, przeczytajcie:

,,Cyboria, przebudzenie Galena'' to kolejna książka, którą Wam opiszę. Dwunastoletni Otto wraz z ciocią i jej chłopakiem Jagonem poznają robota, który ma misję zaludnienia Cyborii. Miasto to założyło trzech profesorów oraz dwudziestu sześciu studentów. Niestety, nikt z założycieli nie dożył zaludnienia. W Cyborii żyje także drugi robot w białym kolorze. Cała piątka musi uratować Cyborię przed czarnym charakterem, księciem Liguaną. Jeśli lubicie książki, w których nie brakuje przygód, ta jest dla Was.

 

 

"Pociąg północy" to druga, po "Księciu Mgły", powieść Zafóna dla młodzieży.

Kalkuta, 1932. Ben, wychowanek sierocińca St. Patrick, skończył już 16 lat - podobnie jak jego przyjaciele, będzie musiał opuścić dom dziecka i się usamodzielnić. W dniu pożegnalnej imprezy poznaje swoją rówieśniczkę Sheere i zabiera ją do Pałacu Północy na spotkanie tajnego stowarzyszenia, które założył wraz z przyjaciółmi. Gdy dziewczyna opowiada im tragiczną historię swojej rodziny, członkowie stowarzyszenia postanawiają jej pomóc w odnalezieniu legendarnego domu, który pojawia się w opowieści. Nie wiedzą, że właśnie natrafili na trop jednej z najpotworniejszych tajemnic Kalkuty. Płonący pociąg, dworzec widmo, ognista zjawa - to tylko niektóre elementy makabrycznej łamigłówki, którą przyjdzie im rozwiązać.

                          [http://www.empik.com/]

 
« Wstecz

 

 

PLAN LEKCJI

2017/2018

1 8.00 - 8.45
2 8.55 - 9.40
3 9.50 - 10.35
4 10.45 - 11.30
5 11.40 - 12.25
 

przerwa obiadowa

6 12.40 - 13.25
 

przerwa obiadowa

7 13.45 - 14.30
8 14.35 - 15.20
9 15.25 - 16.10

SPRAWDŹ AKTUALNY JADŁOSPIS

NASZEJ STOŁÓWKI

 

BEZPIECZNA +