NOWINKI JEDYNKI NA PODIUM!

16.04.2018, 16:13, redakcja

Nasza gazeta szkolna „Nowinki Jedynki” zajęła III miejsce w XV Wojewódzkim Konkursie Gazetek Szkolnych dla szkół podstawowych pod patronatem Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty ...


 

 

 

Dnia 16.04.2018r. w Olsztynie odbyła się uroczystość wręczenia nagród. Gazetka szkolna „Nowinki Jedynki” to czasopismo w naszej szkole z tradycją, która sięga roku 2007.
Skład naszej konkursowej redakcji:
Służała Alicja 6a, Winiarska Kinga 6a, Korenik Karolina 6a, Grabowska Wiktoria 6b, Sokołowska Kasia 6b, Bućko Bartosz 6b, Chodak Zuzanna 6b, Dyśko Julia 6b, Wożniakowska Zuzia 6b, Dymidziuk Kamil 5b, Kwiatkowska Milena 4a, Trypucka Aleksandra 4c, Jurewicz Martyna 4c


Współpracują: Roszak Lena 4c, Olejnik Maja 4c, Fic Amelia 5b, Ostatek Julia 5b, Szymański Kacper 5c

W wydaniu konkursowym umieszczono prace plastyczne uczniów: Patrycja Kozak 4d, Jakub Sieńko 5a, Borowski Tomasz 5c Szymański Kacper 5c, Pawęski Wiktor 4b, Koczela Kasia 2a, Pawlak Szymon 2a, Siergiedo Szymon 3e, Kosaty Alicja 1b, Racka Marysia 1b, Poreda Madzia 1b, Mazur Julia 1b, Chełstowska Ala 1b, Gasperowicz Kacper 3e, Dmutryszyn Kasia 3e, Hałasik Gustaw 3a, Kalina Koleśnik 3a
 


Cele konkursu to promowanie aktywności twórczej ucznia, upowszechnianie krytycznej analizy przekazów informacyjnych, rozwijanie zainteresowań kulturalnych oraz rozbudzanie wrażliwości estetycznej, propagowanie poprawności językowej, popularyzacja czasopiśmiennictwa wśród dzieci i młodzieży szkolnej, promowanie współpracy zespołowej.


Patronem medialnym konkursu jest „Gazeta Olsztyńska”.
Kapituła konkursu w składzie: przedstawiciel ODN w Olsztynie, dziennikarz „Gazety Olsztyńskiej", pracownik UWM, nauczyciel polonista, przedstawiciel pracowni plastycznej Pałacu Młodzieży w Olsztynie oceniała nadesłane prace wg następujących kryteriów:
a) Przedstawianie problemów i tematów istotnych dla środowiska szkolnego i obiektywizm prezentacji.
b) Podejmowanie tematyki związanej z regionem, środowiskiem lokalnym
c) Poprawność stylistyczna, gramatyczna i ortograficzna pisma.
d) Samodzielna i twórcza praca dzieci (bez przedruków). Promowane są oryginalne rysunki.
e) Różnorodność form, w tym dziennikarskich (np. wywiady, recenzje, opowiadania, sprawozdania, itp.).
f) Profesjonalizm formalny: strona tytułowa, wyczerpująca stopka redakcyjna, numeracja stron, czytelność, wykorzystanie miejsca w gazetce.

 Opiekunem młodych dziennikarzy jest p. Agnieszka Trypucka przy pomocy doraźnej p. Anety Dudy. Nad poprawnością językową czuwa p. Mariusz Wąsik Prace plastyczne do numerów konkursowych przygotowała p. Sylwia Szymańska.

Cieszymy się z naszego kolejnego sukcesu. Zapraszamy do lektury naszej gazetki szkolnej - zakładka BIBLIOTEKA lub NOWINKI JEDYNKINajnowszy numer już wkrótce!

Jeżeli pragniesz rozwijać własne pasje literackie,  zainteresowania dziennikarskie, masz ciekawe pomysły i chcesz się nimi podzielić czekamy również na Ciebie i zapraszamy do pisania tekstów oraz redagowania naszej szkolnej gazetki! Redakcja ma swoją siedzibę w bibliotece szkolnej.

A. Trypucka

 
« Wstecz

 

 

PLAN LEKCJI

2017/2018

1 8.00 - 8.45
2 8.55 - 9.40
3 9.50 - 10.35
4 10.45 - 11.30
5 11.40 - 12.25
 

przerwa obiadowa

6 12.40 - 13.25
 

przerwa obiadowa

7 13.45 - 14.30
8 14.35 - 15.20
9 15.25 - 16.10

SPRAWDŹ AKTUALNY JADŁOSPIS

NASZEJ STOŁÓWKI

 

BEZPIECZNA +