PRZEDSZKOLAKI W JEDYNCE Szkoła Podstawowa nr1 w Kętrzynie

PRZEDSZKOLAKI W JEDYNCE

05.06.2018, 12:15, redakcja

  

W czerwcu naszą szkołę odwiedziły dzieci z kętrzyńskich przedszkoli ...  


 

 

 

 

 

 

    

Najpierw odwiedziły szkolną bibliotekę, świetlicę i salę gimnastyczną. Najbardziej spodobały się: plac zabaw i boisko. Potem uczestniczyły w lekcji otwartej w klasie 1b. Motywem przewodnim były kolory tęczy. Tańce i wygibasy zakończyły pierwszą wizytę w szkole. Już 1 września część dzieci rozpocznie naukę w naszej szkole.

Renata Kliszewicz

 

smileysmileysmiley

5 czerwca 2018r. dzieci z przedszkola Słoneczko przybyły na spotkanie z uczniami klasy 1a. Przyszli uczniowie wzięli udział w lekcji na temat przygotowania do szkoły. Na początku dzieci obejrzały film pt. „ Plastusiowy pamiętnik”, w którym Plastuś poznaje mieszkańców piórnika oraz klasę , do której uczęszcza Tosia (dziewczynka, która ulepiła Plastusia z plasteliny). Dzieciom bardzo podobał się film, który był doskonałym pretekstem do rozmowy na temat szkolnych przyborów. Uczniowie 1a przygotowali swoim młodszym kolegom zagadki, a zadaniem przedszkolaków było odgadnięcie, o jakim przyborze jest mowa i ułożenie z sylab nazw przyborów. Trzeba przyznać, że dzieci z przedszkola Słoneczko znakomicie poradziły sobie z tym zadaniem, ich wychowawczyni Pani Danuta Hartkiewicz była bardzo dumna ze swoich podopiecznych. Po części teoretycznej przyszedł czas na ćwiczenia praktyczne, dzieci „otrzymały plecaki” i musiały zapakować do nich niezbędne przybory. Wykorzystując kredki dzieci zilustrowały wyposażenie swoich plecaków. We wrześniu na pewno będą pamiętały, jak przygotować się do szkoły.
Przedszkolaki odwiedziły jeszcze uczniów klasy 1c.
 

Agnieszka Dziemiańczyk

smileysmileysmiley
 14 czerwca 2018r. dzieci z przedszkola Puchatek przybyły do szkoły, żeby wziąć udział w lekcji, zobaczyć, jak szkoła funkcjonuje, jak wyglądają przerwy, przespacerować się szkolnymi korytarzami. Przedszkolaki były podekscytowane wizytą w szkole. Uczniowie klasy 1a powitali gości „ Piosenką na dobry początek”, następnie opowiedzieli o swoich wrażeniach dotyczących nauki w szkole w klasie pierwszej. Przedszkolaki z niecierpliwością czekali na to spotkanie, zadawali dużo pytań na temat szkoły. Wszystkie dzieci wzięły udział w lekcji o „ Wiosennej łące”, obejrzały prezentację multimedialną dotyczącą tego magicznego miejsca. Opowieść obejrzana na wielkim ekranie tablicy interaktywnej wzbudziła ogromne zainteresowanie. Pierwszoklasiści pokazali też inne zastosowanie wielkiego ekranu, namalowali wspólnie z przedszkolakami wiosenną łąkę na tablicy. Powstało piękne dzieło.
 

Agnieszka Dziemiańczyk
 

 
« Wstecz

 

 

PLAN LEKCJI

2017/2018

1 8.00 - 8.45
2 8.55 - 9.40
3 9.50 - 10.35
4 10.45 - 11.30
5 11.40 - 12.25
 

przerwa obiadowa

6 12.40 - 13.25
 

przerwa obiadowa

7 13.45 - 14.30
8 14.35 - 15.20
9 15.25 - 16.10

SPRAWDŹ AKTUALNY JADŁOSPIS

NASZEJ STOŁÓWKI

 

BEZPIECZNA +