VII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

09.10.2017, 09:55, redakcja

30 września już po raz siódmy obchodzony jest Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Feliksa Nowowiejskiego przyłącza się do tej akcji po raz drugi. Celem tego przedsięwzięcia jest propagowanie tabliczki mnożenia oraz pokazanie uczniom, że uczenie się tabliczki mnożenia nie musi być nudne i może mieć różne formy.
Tak też było tego dnia w naszej szkole. Przygotowania trwały cały tydzień. Uczniowie projektowali tabliczkową modę, którą prezentowali na szkolnych korytarzach. W ogrodzie wyrosły tabliczkowe kwiaty, a na ścianach zawisły plakaty inspirujące do nauki tabliczki mnożenia.


Od samego rana w szkole było kolorowo i gwarno. Na parterze szkoły panie Beata Borowska, Dorota Szakiel i Małgorzata Jalowska witały rodziców dzieci i zachęcały do wzięcia udziału w tabliczkowej próbie. Rodzice chętnie uczestniczyli w tej akcji. Pracownicy szkoły też dawali dobry przykład uczniom. Akcja nie ograniczyła się tylko do naszej szkoły. Zostały bowiem powołane patrole egzaminacyjne, które przepytywały przechodniów oraz pracowników i uczniów pobliskiego Gimnazjum nr 2. W tej roli świetnie spisała się klasa 4a wraz z opiekunem panią Eweliną Drabarz oraz klasa III e pani Sylwii Szymańskiej.
Wiele emocji dostarczył Turniej Matematyczno – Sportowy przygotowany przez panie Agnieszkę Przybylińską, Barbarę Groch, Annę Racką oraz pana Marka Gabryszaka. Uczestniczyli w nim uczniowie klas V i VI oraz klasy III d w roli egzaminatorów. Wszyscy uczestnicy wykazali się świetną znajomością tabliczki mnożenia. Najlepsze wyniki uzyskały jednak 2 klasy: Va i VIa. Zespoły powołane do nadzorowania poszczególnych działań pracowały na pełnych obrotach. Na zakończenie turnieju bowiem zostały ogłoszone wyniki wszystkich konkursów dotyczących tabliczki mnożenia.
I tak:
W konkursie na najlepszy strój I miejsce zajął Jakub Sieńko, najlepsze plakaty wykonali: Kornelia Makulus z klasy IVa – I miejsce, Szymon Andzulewicz IVa – II miejsce oraz Nikola Dudzik VIa – III miejsce. W kategorii klas I –III pierwsze miejsce zdobył Mikołaj Mierzwiński - IIIa, Kasia Dymytryszyn z klasy IIIe zajęła II miejsce, natomiast III miejsce zajęła klasa III F. Wyróżniony został Maciej Rykowski z klasy III e.
W konkursie na kwiatek tabliczkowy I miejsce zajął Maciej Rutkowski z klasy Va, II miejsce Adam Wojciechowski z klasy VIc, III miejsce zajął Jakub Sieńko z klasy Va, wyróżnienie otrzymała Ola Markowska z klasy VIc. Komisja konkursowa pod przewodnictwem pani Sylwii Szymańskiej przyznała również nagrodę specjalną dla klasy IIIc za piękne tabliczkowe drzewo.
Dzień z tabliczką mnożenia dostarczył wszystkim wiele emocji i niespodzianek. Owe niespodzianki pomogli przygotować rodzice, którzy zasponsorowali nagrody oraz lizaki dla uczestników. Bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w organizację imprezy. Jej wartość była podwójna bowiem bawiła i uczyła . Radosna atmosfera tego dnia na długo zapadnie w pamięci uczniów, rodziców, nauczycieli i mieszkańców miasta.


Anna Racka
 

 
« Wstecz

 

 

PLAN LEKCJI

2017/2018

1 8.00 - 8.45
2 8.55 - 9.40
3 9.50 - 10.35
4 10.45 - 11.30
5 11.40 - 12.25
 

przerwa obiadowa

6 12.40 - 13.25
 

przerwa obiadowa

7 13.45 - 14.30
8 14.35 - 15.20
9 15.25 - 16.10

SPRAWDŹ AKTUALNY JADŁOSPIS

NASZEJ STOŁÓWKI

 

BEZPIECZNA +