XV POWIATOWE ZAWODY PŁYWACKIE O PUCHAR STAROSTY KĘTRZYŃSKIEGO

16.04.2018, 13:59, redakcja

Dnia 16.04.18 r. odbyły się XV Powiatowe Zawody Pływackie o Puchar Starosty Kętrzyńskiego. Udział wzięli uczniowie klas 7 i klasy gimnazjalne.

9. Jarzynka Filip kl.7b

W klasyfikacji drużynowej SP 1 zajęła 3 miejsce, sztafeta dziewcząt ukończyła konkurencję na 2 miejscu, a chłopcy na 1. Indywidualnie medale w swoich konkurencjach zdobyli J.Pałasz(2), P. Matuszewska (1), P. Zadorożny (2), H. Lender (2), K. Zapałowska (1), A. Żyźniewska (3).

Serdecznie gratulujemy!

Opiekun B. Kulesza

Zawody odbyły się w dniu 10.04.2018r. na pływalni krytej Powiatowego Centrum Edukacyjnego. W zawodach startowały drużyny: Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 4, Szkoły Podstawowej „Klucz”, Szkoły Podstawowej nr 3, Zespołu Szkół nr 1 i Szkoły Podstawowej ze Srokowa.

Sukcesy naszych zawodniczek:
Na dystansie 25 metrów stylem grzbietowym II miejsce zajęła Gabriela Janowska.
Na dystansie 25 metrów stylem dowolnym III miejsce zajęła Łucja Kłok.
Na dystansie 50 metrów stylem dowolnym I miejsce zajęła Karolina Korenik.
Na dystansie 50 metrów stylem klasycznym I miejsce zajęła Karolina Korenik. a II miejsce Nikola Rogińska.
Sztafeta dziewcząt w składzie; Lena Podgórska, Weronika Mej, Oliwia Leśniak i Nokol Szulc zajęła IV miejsce.
Sztafeta chłopców w składzie; Bartłomiej Masiewicz, Arkadiusz Czerniawski, Dawid Szymański, Bartosz Martynajtis zajęła II miejsce.
W klasyfikacji szkół Szkoła Podstawowa nr 1 zajęła II miejsce.
Drużynę dziewcząt Szkoły Podstawowej nr 1 przygotował do zawodów Jarosław Mularewicz.

W dniu 09.04.2018r na krytej pływalni PCE w Kętrzynie odbyły się Powiatowe Zawody Pływackie o „Puchar Starosty Powiatu Kętrzyńskiego

Podopieczni p. Marka Powolnego zmierzyli się w zawodach z reprezentacjami pięciu szkół reprezentujących powiat kętrzyński. Szkoła nasza wystawiła w tym roku
13-osobową reprezentację chłopców składającą się z uczniów klas IV – VI. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się nasi reprezentanci zajmując w zawodach w klasyfikacji szkół II miejsce.
Indywidualnie w wielu wyścigach nasi reprezentanci zajmowali miejsca na podium: Oskar Witczak – II miejsce na 25m. stylem dowolnym, Sylwester Radzik – II miejsce na 50m stylem dowolnym, Karol Lender –III miejsce na 50m stylem dowolnym , Karol Siemieniako II miejsce na 25m. stylem klasycznym. Najwięcej emocji dostarczyła nam jednak nasza sztafeta( 4x50m ), która po zaciętej rywalizacji zajęła II miejsce przegrywając nieznacznie z zawodnikami SP nr4.
Na duże słowa uznania i wyróżnienie zasługują w szczególności uczniowie klas czwartych i młodsi, którzy musieli rywalizować w zawodach z dużo od siebie starszymi kolegami. Mimo różnicy wieku większość z nich zajęło miejsca gwarantujące cenne punkty do ogólnej punktacji szkoły. Gratulujemy!
Oprócz wyżej wymienionych uczniów szkołę naszą reprezentowali: Aleksander Nadolski, Szymon Pietryka, Aleksander Pyrzak, Błażej Serwin, Jakub Tyborowski, Marcel Ossowski, Dawid Kaluga, Wiktor Szymaniuk i Michał Zięba.
Uczestnikom zawodów dziękujemy za sportową rywalizacje i osiągnięte rezultaty.

Ze sportowym pozdrowieniem: Marek Powolny