ZUCHY LUBIĄ MISIE

25.11.2015, 17:55, redakcja

Dnia 25.11.15r. nasze zuchy obchodziły Dzień Pluszowego Misia, który został ustanowiony w 2002 roku, w setną rocznicę powstania tej popularnej na całym świecie maskotki.


Pluszowego misia lubią zarówno dzieci, jak i dorośli, gdyż daje on poczucie bezpieczeństwa i jest niezawodnym przyjacielem. Jak wynika z obserwacji, miś jest lubiany niezależnie od wielkości i koloru, bo najbardziej liczy się to, że jest miękki i puchaty:)

Nasze święto rozpoczęliśmy od udekorowania sali balonami. Każdy zuch po przyjściu do szkoły otrzymał czapeczkę w kształcie misia. Trzeba też było jakoś udekorować naszą tablicę, dlatego każdy otrzymał kolorowankę z misiem, którą pięknie pokolorował i wyciął.

 

Następnie były wspólne tańce i śpiewy z naszymi ukochanymi pluszakami oraz czytanie przygód „Misia Uszatka”.

Na koniec zorganizowaliśmy trzy konkurencje, przy których było mnóstwo śmiechu i zabawy. Pierwsza z nich polegała na jak najszybszym przeniesieniu zapałek z jednego talerzyka na drugi. Ale żeby było trudniej, dzieci miały na dłoni założoną rękawicę kuchenną

  Druga konkurencja polegała na jak najszybszym zlizaniu miodu z talerzyka bez użycia rąk. To zadanie sprawiło zdecydowanie najwięcej radości.

 Po całym dniu pełnym wrażeń i dobrej zabawy przyszedł czas na mięciutką niespodziankę. Z tej okazji wszystkie dzieci otrzymały misiowe upominki, które z przyjemnością uszyłam. Beżowe dziewczynki z kokardami na głowach i brązowi chłopcy z muchami. Miękko, filcowo i kolorowo:)

 

Wszystkiego misiowego:)